Kalanduse teabekeskus: kalandusõpitoad Saaremaa üldhariduskoolide algkooliastme õpilastele septembris-oktoobris

Aeg: september-oktoober 2017, vt toimumisaegu SIIN
Koht: Tihemetsa Talu (Sadama 2, Nasva, Lääne-Saare vald)

 

Kalanduse teabekeskus koostöös osaühinguga Tihemetsa Kala jätkab septembris-oktoobris kalandusõpitubade korraldamist Saaremaa üldhariduskoolide algkooliastme õpilastele. Aprillis algatatud projekti kogumaht on 20 kalandusõpituba.
Teave toimumisaegadest on kättesaadav SIIN.

Õpitubades innustatakse lapsi kohalikes vetes elutsevaid kalu tundma õppima ja määrama, näidatakse kala toidulauale jõudmise erinevaid etappe: lossimine, püünistest vabastamine, soomuste eemaldamine, rookimine, töötlemiseks ette valmistamine; tutvutakse kala suitsutamise ja vürtsikilu valmistamise tehnoloogiaga; tutvustatakse erinevaid kalapüügivahendeid. Õpitoad viiakse läbi Nasval merelähedases Tihemetsa Talus, kus on läbi aegade tegeldud kalapüügi ja -töötlemisega.

Õpitubade põhieesmärgiks on julgustada lapsi - ning läbi nende ka teisi pereliikmeid - senisest enam kodumaist kala tarbima. Juhendaja suunamisel õpetatatakse lapsi iseseisvalt kalatoite valmistama; õpitubades osalejad saavad koju viia ka oma töö näitliku tulemi - omakäeliselt suitsutatud kala või purki pandud vürtsikilud.

Sihtrühm:
Saaremaa koolide algkooliastme õpilased (ühes õpitoas kuni 25 osalejat).
Õpitoad on huvilisteletasuta.

Metoodika: praktiline omakäeline tegevus, vaatlus, lühiloengud ja arutelu. Hooajast sõltuvalt toimub õppe käigus vähemalt 5-8 kalaliigi esindaja põhjalikum tunnuste vaatlus ja võrdlus ning tutvumine kalade välis- ja siseehitusega.

Juhendaja: Tiina Mai, Tihemetsa Talu perenaine - pikaaegse kogemusega kalakäitleja

Ühe õpitoa kestus: vähemalt 135 minutit ehk 3 akadeemilist tundi

Lisateave õpitubadest: koolitusspetsialist Ave Menets, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Korraldust on toetatud "Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi 2014-2020 rakenduskava"
meetme 1.3 "Teadlaste ja kalurite koostöötoetus" vahenditest

Lisainfo

canakkale canakkale canakkale truva search canakkale vergi mevzuati bagimsiz denetim bagimsiz denetim web security ozurluler bilisim teknoloji sgk bagimsiz denetim bagimsiz denetim